Стоук лиши Норич от първата му победа в елита в добавеното време (видео)

"Грънчарите" положиха огромни усилия да си тръгнат поне с точка от "Карол Роуд" в крайна сметка успяха

Отборите на Норич и Стоук Сити завършиха наравно сблъсъка си от 2-ия кръг на английската Висша лига. „Канарчетата” бяха изключително близо до първата си победа за сезона в елита, но гол за Стоук Сити в 93-ата минута лиши новака в Премиършип от трите точки и в крайна сметка мачът завърши 1:1.

Двубоят стартира добре за „грънчарите”, които на два пъти до 30-ата минута имаха възможност да се разпишат, но с пропуски се отличиха Джонатан Уолтърс и Матю Етърингтън. Като се изключат тези две ситуации, по-интересните моменти на „Карол Роуд” липсваха. В 37-ата минута резултатът бе открит. Ричи де Лает бе намерен от Брадли Джонсън в наказателното поле и успя да отиграе кълбото, пращайки го в мрежата на безпомощния Асмир Бегович.

През второто полувреме Стоук упорито търсеше равенството и създаде безброй ситуации пред вратата на Джон Руди. В 63-ата минута пък „грънчарите” останаха с човек повече на терена. Това се случи, след като Лиън Барнет извърши нарушение срещу Джонатан Уолтърс в наказателното поле на домакините. Бранителят на „канарчетата” бе изгонен, а потърпевшият се нагърби с отговорността да изпълни 11-метровия наказателен удар. Уолтърс обаче не би дузпата много прецизно и ударът му бе отразен.

В заключителната част на мача Стоук осъществи огромен натиск в половината на Норич и усилията на играчите на Тони Пулис бяха възнаградени в 93-ата минута, когато Кенуейн Джоунс отигра с глава центриране на Глен Уилън и по този начин донесе точката на отбора от „Британия Стейдиъм”.

Така двата тима записаха по второ равенство от началото на сезона. В първия кръг Норич завърши наравно с Уигън, докато Стоук Сити удържа Челси за 0:0. След втория кръг „канарчетата” са 12-ти с 2 точки, докато „грънчарите” са на 10-ата позиция със същия актив.

Съдия от Нидерландия сътвори здрав скандал

ОБЗОР: Брест спечели последната френска квота за Шампионската лига (ВИДЕО)

С победа над Тулуза

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)