Виляреал се класира за групите на Шампионската лига (видео)

"Жълтата подводница" разби Одензе с 3:0 в реваша

Испанският Виляреал се класира за групите на Шампионската лига след победа над датския Одензе с 3:0 в реванша игран в Испания. Първият мач завърши с победа на датчаните, но само с 1:0 и така с общ резултат 3:1 „жълтата подводница” продължава напред в турнира, а датският вицешампион ще се задоволи с участие в групите на Лига Европа

През първото полувреме надмощието на домакините бе пълно, но на цели три пъти Джузепе Роси пропусна да вкара така важния гол за Виляреал. Вратарят на датчаните Веселс също имаше сериозна заслуга за това резултатът след първата част да се запази 0:0.

В началото на второто полувреме натискът на домакините продължи и в 50-ата минута защитата на Одензе най-накрая капитулира. Роси засече центриране на Нилмар и резултатът бе открит. В 67-ата минута Виляреал поведе с 2:0. Кани центрира на Роси и италианецът отбеляза втория си гол в срещата. Скоро след това Кадрии от гостите бе изгонен, което направи задачата на Одензе още по-трудна. Няколко минути по-късно обаче Борха Валеро от домакините също получи червен картон. Крахът на гостите стана пълен в 82-ата минута след като влезлият като резерва Марчена отбеляза нов гол за Виляреал след грешка на вратаря Веселс.

Състав на Виляреал: Лопес; Мусакио; Сапата; Ориол; Кани(84-Гонзало); Бруно Сориано; Сена; Валеро; Нилмар(85-Марко Рубен); Роси; Камуняс(75-Марчена)

Състав на Одензе: Веселс; Рууд; Кристенсен; Региниусен; Менди(80-Сьоренсен); Траоре(80-Утака); Джемба-Джемба; Йохансон; Кадрии; Андреасен; Гисласон(57-Фалк)

Главен съдия: Крейг Томсън(Шотландия)

Жълти картони: Сена, Мусакио, Кани, Камуняс, Гонзало(Виляреал); Кадрии, Траоре, Менди; Джемба-Джемба; Йохансон(Одензе)

Червени картони: Валеро(Виляреал); Кадрии(Одензе)

Стадион „Ел Мадригал”(Виляреал) – 20 000 зрители

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Виляреал и Реал Мадрид си вкараха осем гола в зрелищно реми (ВИДЕО)