Астън Вила без проблеми срещу слабак за Карлинг Къп, новаците в Премиършип се дънят

Вижте и всички резултати от играните днес мачове от втория кръг на турнира

Отборът на Астън Вила не срещна проблеми в домакинството си на Херефорд от втория кръг на Карлинг Къп и спечели с 2:0 срещата, играна на „Вила Парк”. Стилиян Петров не бе в групата на тима си за мача, но въпреки отсъствието на българина, бирмингамци надвиха съперника си, който се подвизава във Втора лига (четвъртото ниво на английския футбол).

Ерик Лихай даде преднина на домакините в 80-ата минута, а крайното 2:0 бе оформено от Нейтън Делфонесо малко преди да изтече редовното време на срещата. По този начин Астън Вила се класира за следващия кръг на турнира.

Изненадата дойде от Лондон, където новакът в Премиършип – Куинс Парк Рейнджърс, прекрати участието си в турнира, след като загуби с 0:2 у дома от Рочдейл, състезаващ се в Първа лига. Жан-Луис Акпа Акпро даде преднина на гостуващия тим в 5-ата минута, а Гари Джоунс бе автор на второто попадение за Рочдейл.

Александър Тунчев не игра за Кристъл Палас при победата на „орлите” с 2:0 над Кроули Таун пред собствена публика, а започналият отлично новия сезон в Премиършип тим на Уулвърхемптън разгроми с 4:0 Нортхемптън като гост.

Елитният Норич също сложи край на участието си в турнира след загуба с 0:4 у дома в срещата си с Милтън Кийнс Донс.

Третият новак в Премиършип за новия сезон – Суонзи, също като Куинс Парк Рейнджърс и Норич, се издъни, губейки с 1:3 като гост на Шросбъри.