Байерн смаза Кайзерслаутерн като гост (видео)

Хеттрик на Марио Гомес донесе успеха на баварците с 3:0

Байерн Мюнхен отново доказа, че навлиза в страхотна форма през новия сезон, разгромявайки като гост Кайзерслаутерн с класическото 3:0. "Баварският гранд" имаше тотално преимущество в мача и не срещна никакви затруднения при постигането на победата в мача.

Началото на мача бе много скоростно за Байерн и в първите 10 минути „баварците” имаха цели 4 чисти голови положения, но в 3 от случаите вратарят на Кайзерслаутерн Кевин Трап се намеси решаващо, а Филип Лам не уцели вратата излязъл очи в очи със стража на домаините. Постепенно „лаутерите” поизравниха играта, но 36-ата минута Родни игра с ръка в наказателното поле на Кайзерслаутерн и съдията отсъди дузпа. Марио Гомес хладнокръвно реализира от бялата точка – 1:0 за Байерн. При този резултат завърши и първото полувреме.

След почивката баварците получиха право да изпълнят нова дузпа в 55-ата минута. Този път Трап спаси удара на Гомес, но топката се върна у нападателя и той я вкара във вратата за 2:0 в полза на Байерн. В 70-ата минута Мюлер проби страхотно отляво, подаде на непокрития Гомес и голмайсторът на „баварския колос” оформи своя хеттрик, с което интригата в двубоя бе окончателно убита. В 90-ата минута Иличевич от домакините получи и червен картон.

Така Байерн оглави класирането в Бундеслигата поне за няколко часа, събирайки 9 точки от 4 мача, а Кайзерслаутерн продължава без победа през този сезон

Състав на Кайзерслаутерн: Трап; Дик; Амедик; Родни; Йесен; Петсос(88-Орбан); Уолч(62- Сукута-Пасо); Тиферт; Де Вит(56- Фортунис); Иличевич; Шехтер

Състав на Байерн: Нойер; Боатенг; Ван Буйтен; Бадщубер; Лам; Тимошчук; Швайнщайгер(88-Кроос); Алаба(83- Алаба); Мюлер; Рибери; Гомес(87-Петерсен)

Главен съдия: Петер Гагелман

Жълти картони: Петсос; Родни; Фортунис(Кайзерслаутерн); Алаба(Байерн)

Червен картон: Иличевич(Кайзерслаутерн)

Стадион „Фритц Валтер”(Кайзерслаутерн) – 49 780 зрители

Родри каза защо Сити стана шампион на Англия

Халфът на „гражданите“ иска златен дубъл

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

Шиърър: Белингам може да направи Англия европейски шампион

„Твърдо вярвам, че отборът никога не е имал по-сериозен шанс да вземе голям турнир“

Деклан Райс: Ще станем още по-добри