Сити разпиля Тотнъм

"Гражданите" превзеха "Уайт Харт Лейн" с победа с 5-1 с 4 гола на Джеко

Манчестър Сити разгроми Тотнъм насред „Уайт Харт Лейн”. „Гражданите” победиха с 5-1, а босненецът Един Джеко наниза четири попадения. Петият гол за небесносините отбеляза Серхио Агуеро. Почетното попадение за домакините отбеляза Юнес Кабул.

Още с първия съдийски сигнал, отборът на Манчестър Сити показа за какво е дошул на „Уайт Харт Лейн”. „Гражданите” указаха силен натиск, но така и не можеха да стигнат до чисто голово положение. Джо Харт също трябваше да се намесва решително, когато, след удар на Рафаел ван дер Ваарт, топката намери долния ляв ъгъл на вратата на Сити, но английският страж блокира удара.

В 34-тата минута неминуемото се случи и Сити поведе. След центриране на Самир Насри, Един Джеко отбеляза и изведе отбора си напред в резултата.

7 минути по-късно само нападателят удвои головата си сметка. Комбинацията, довела до гола, отново беше между новодошлия полузащитник от Арсенал и босненецът.

Почивката дойде при този резултат. Тотнъм 0-2 Манчестър Сити.

В началото на второто полувреме Хари Реднап се опита да промени нещо в състава си. Той вкара в игра Том Хъдълстоун и Джемейн Дефоу. Но точно тогава, в 55-ата минута, Един Джеко оформи хеттрика си. Този път асистенцията бе на Яя Туре.

5 минути по-късно, в 60-ата минута, Серхио Агуеро успя да запише името си до това на Един Джеко. След страхотен индивидуален пробив, новото попълнение на „гражданите” увеличи головата сметка на отбора си в срещата на 4 гола.

След този гол, Манчестър Сити се прибра по-близо до наказателното си поле и логично беше наказан. След центриране от корнер, Юнес Кабул успя да вкара почетно попадение за Тотнъм.

74-тата минута Рафаел ван дер Ваарт напусна терена, държейки се за лявото бедро. Холандецът явно получи някакво разтежение и не успя да завърши срещата. Минута по-късно Стефан Савич замени Серхио Агуеро, но направи доста глупава грешка. Черногорецът избърза и влезе на терена още преди Агуеро да е напуснал. Действие, което донесе жълт картон на току-що влезлия футболист.

В 3-тата минута от добавеното време Един Джеко успя да отбележи и четвърти гол. Това оформи и разгромната победа на Манчестър Сити над Тотнъм.

Манчестър Сити имат пълен комплект точки от трите кръга досега, докато Тотнъм все още няма победа.

Краен резултат: Тотнъм 1-5 Манчестър Сити.