Лалова седма в света на 100 метра спринт

Най-бързата жена у нас финишира с време от 11.27 сек. в Дегу

Българската спринтьорка Ивет Лалова завърши на седма позиция във финалната серия на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Южна Корея.

Нашето момиче бе единственото от Европа на финала и започна силно своето бягане, след което обаче не успя да задържи позицията си и в крайна сметка финишира предпоследна.

Най-бързата жена у нас взе дистанцията за време 11.27 сек., а изключително оспорваната серия бе спечелена от американката Кармелита Джетър.

Цветнокожата спринтьорка бе една от четирите атлетки в Дегу, която във финала падна под 11 секунди, пресичайки финалната линия точно 10.90 сек. след старта. Така 31-годишната Джарет взе първия златен медал от Световно първенство в дисциплината, след като в предишните два случая се окичи с бронзовото отличие.

Втора се нареди световната шампионка от първенството през 2007 година в Осака Вероника Кембъл-Браун, която финишира за 10.97 сек., а само със стотна по-бавна от нея бе Кели-Ан Баптис (Тринидад и Тобаго).

Доказателство за това колко оспорван бе финалът при жените е фактът, че олимпийската и световна медалистка Шели-Ан Фрейзър от Ямайка остана без медал, макар също да падна под границите от 11 секунди, финиширайки с време от 10.99.