2. Лека атлетика
  3. Страхотно: И Стамболова на финал в Дегу

Страхотно: И Стамболова на финал в Дегу

Голямата ни надежда за медал на Световното първенство по лека атлетика в Дегу, Ваня Стамболова направи страхотно бягане в полуфиналите на 400 метра с препятствия и се класира за финала на тази дисциплина.

Българката с лекота спечели своя полуфинал, където бяга и голямата фаворитка в тази дисциплина - Калийс Спенсър от Ямайка. Стамболова записа силно време - 54.72 секунди, докато втората Елена Чуракова и Спенсър останаха далеч назад с равно време 55.02. Освен че си осигури място на финала, Ваня потвърди мнението на специалисти, че има всички шансове да спечели медал в тази дисциплина. Финалът на 400 метра с препятствия ще се проведе в четвъртък от 15:15 часа българско време.