"Смърфовете" обърнаха "воеводите" в Сливен

"Смърфовете" обърнаха "воеводите" в Сливен

Пловдивското Локо би с 2:1 своите домакини

Локомотив (Пловдив) успя да обърне и в крайна сметка да победи с 2:1 отбора на Сливен в контролна среща, която посетителите на Novsport.com имаха възможност да проследят на живо посредством аудио коментар от мястото на събитието.

Зрителите на стадион “Хаджи Димитър” в Сливен видяха един изключително млад и боеспособен състав на „воеводите”, който успя през първата част да се противопостави на „смърфовете”, но през втората част бе надигран и логично загуби двубоя, въпреки отличните изяви на стража си Анатоли Господинов.

Срещата започна добре за домакините, които поведоха в резултата още след изтичането на първия четвърт час игра. В автор на първото попадение в срещата се превърна Хюсеин Филипов, разстрелял стража на гостите с топовен шут в 16-ата минута.

След красивия гол обаче пловдивчани се активизираха и в 22-ата минута възстановиха равенството след изпълнение на корнер, при което най-съобразителен в наказателното поле на Сливен се оказа Кавдански, разписал се с удар отблизо.

Малко преди края на първата част Локомотив бе близо и до втори гол, но удар на Йошев срещна гредата, а две минути след Витанов стори същото с шут от далечна дистанция.

Последвалите промени в двата тима накъсаха играта, но докато тези в Сливен бяха насочени към подмладяване на състава чрез по-неопитни футболисти, смените в Локомотив внесоха повече опит в тима и това се оказа решаващо.

В края на срещата гостите натиснаха своите опоненти и след центриране на появилия се като резерва Сержиньо друг футболист, влязъл в игра след почивката – Данчо Тодоров, проби отличния в този мач страж на домакините и така донесе победата на своя тим.

Припомняме, че гостите от Пловдив пристигнаха снощи в Сливен за едноседмичен лагер в града под Сините камъни и ще направят няколко проверки в предстоящата пауза на първенството от елитната “А” група, докато в двете “Б” групи няма почивка и в края на седмицата “воеводите” ще гостуват на състава на Любимец в мач от 4-ия кръг на Източната „Б” група.

Защитник пое от Берое към Черно море

Защитникът Тижан Сона напусна Берое. Това съобщиха от старозагорския клуб без да уточняват дали футболистът е продаден, отдаден по наем или е разтрогнал своя договор.

Спартак Варна обяви, че са продадени 50 абонаментни карти

Спартак Варна обяви, че клубът е продал 50 абонаментни карти за новия сезон

От Левски към феновете: Подкрепяйте с цялото си сърце, но разумно

От Левски излязоха с информация преди гостуването на тима от първия квалификационен кръг на Шампионската лига

Валверде пое вината за отпадането на Уругвай

Халфът на Реал Мадрид и лидер на националния отбор на Уругвай Федерико Валверде се извини на футболните фенове в страната си за това, че тимът отпадна още в груповата фаза

Черно море отпрати африканец

Черно море се отказа от услугите на Софиан Балул

Ради Цонев става свободен агент

Халфът Радослав Цонев няма да продължи да играе за врачанския Ботев, информира Дарик радио