Рускиня стана световна шампионка в хвърлянето на копие

Рускиня стана световна шампионка в хвърлянето на копие

Абакумова стъпи на световния връх с резултат 71.99 метра, което е втори най-добър резултат в историята

Рускинята Мария Абакумова изненада световната рекордьорка Барбора Спотакова и грабна титлата в сектора за хвърляне на копие на 13-то световното първенство по лека атлетика в Южна Корея.

Абакумова стъпи на световния връх с резултат 71.99 метра, което е втори най-добър резултат в историята. Чехкинята Спотакова записа най-доброто си хвърляне за сезона - 71.58 метра, което обаче бе достатъчно само за сребърния медал.

Сунет Вилжоен от Южна Африка остана трета с 68.38 метра. Интересното бе, че за първи път в историята две дами успяха да хвърлят копието над 71 метра в едно и също състезание.

Саръбоюков и Начева скачат в Пловдив

За първи път след световното първенство в зала в Торун, Божидар Саръбоюков и Александра Начева застават рамо до рамо, за да оглавят стартовите списъци на турнира "Розаимпекс" в Пловдив.

Кирил Осев с два златни медала на Държавното първенство по лека атлетика за ветерани

В град Пловдив се проведе Държавното първенство за ветерани по лека атлетика. В него взе участие и най-добрият петрички лекоатлет, състезаващ се в тази категория Кирил Осев.

Наш атлет спечели три световни титли

Шабан Мустафа спечели три златни медала на Световното първенство по планинско бягане за ветерани

Още един рекорд падна на Витоша 100

Още един рекорд бе счупен в 100-километровата Обиколка на Витоша. Мария Николова пробяга разстоянието за 8 часа, 48 минути и 14 секунди и така подобри с над осем минути своето досегашно върхово постижение.

Христо Илиев с пореден силен резултат и бронзов медал (ВИДЕО)

Българинът записа време 10.15 секунди на състезание в Йерусалим

Звездата на леката атлетика при ветераните в Петрич коментира предстоящото състезание

Кирил Осев с нагласа за успешно представяне и с следващите състезания