Асбел Кипроп спечели световна титла в бягането на 1500 метра за мъже

Олимпийският шампион от Кения надбяга сънародника си Силас Киплагат за победа във финала

Олимпийският шампион Асбел Кипроп (Кения) надбяга сънародника си Силас Киплагат за победа във финала на 1500 метра за мъже, по време на световното първенство по лека атлетика в корейския град Дегу.

22-годишният Кипроп, не започна добре надпреварата, но в последните 200 метра показа страхотни спринтьорски качества и завърши с време 3:35,69 мин.

С това той спечели шестата титла за Кения от началото на шампионата на планетата.
Киплагат, който е най-бързият мъж за годината, водеше за кратко пред сънародника си на предпоследната права, но се задоволи с бронза с време 3:35,92 мин.

Американецът Мат Сентровиц спечели бронзовия медал с време 3:36,08 мин, изпреварвайки испанеца Мануел Олмедо за третото място.
Защитаващият титлата си Юсуф Саад Камел, който е роден в Кения, но бяга за Бахрейн, отпадна още на 1/2-финалите.

Саръбоюков със сребро в скока на дължина в Австрия

Следващият старт на българина е на Балканския шампионат по лека атлетика в Измир

В Плевен: Над 800 участници в Маратона на приятелството

Те са от над 17 националности

Тихомир Иванов покри норматив за Европейското първенство

29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията

Ружди Ружди с пета световна титла

Зам.-министър Стоян Андонов награди шампиони на лекоатлетически турнир „Нови звезди“