2. Баскетбол
  3. Достойна България рухна в края срещу Русия на Евробаскет 2011

Достойна България рухна в края срещу Русия на Евробаскет 2011

Нашите загубиха със 77:89 от шампиона на Стария континент от 2007 г.

България загуби със 77:89 от Русия четвъртата си среща от Европейското първенство по баскетбол за мъже, което се провежда в Литва.

Нашите играха добре, но класата на шампионите от Евробаскет 2007 си каза думата в най-важните моменти от мача. Това бе трета загуба за „лъвовете“ в нашата група D.

Деян Иванов стана топреализаторът на нашите с 23 отбелязани точки, а Филип Виденов и Ърл Роуланд записаха 17 и 14.

Стартовата петица на България бе съставена от Николай Върбанов, Ърл Роуланд, Филип Виденов, Павел Маринов и Деян Иванов.

В началото на мача нашите поведоха без никакво притеснение с 9:4 точки, но след това руснаците обърнаха до 15:11, а крайна сметка първата четвърт завърши 23:18 в полза на тях.

През втората част Русия мощно поведе, но в последните минути от 29:40 българите намалиха до 38:42.

В третата и четвъртата четвъртина обаче „братушките“ бавно прибавяха малък аванс пред нас и така след 67:59 и 89:77 „сборная“ надигра тима ни.

За руснаците пореден добър мач направи Андрей Кириленко – 25 точки, Тимофей Мозгов добави 15, а Виталий Фридзън и Виктор Хряпа се отличиха съответно с по 13 и 12 точки.

Утре нашият отбор играе с Грузия и при добро стечение в другите мачове, в които Белгия победи Украйна, можем да прескочим в следващата фаза.