Ейре издрапа до 0:0 срещу Русия в Москва (видео)

Шей Гивън герой за островитяните

Националният отбор на Русия за пореден път показа, че не се намира в най-добрата си форма, след като днес завърши наравно 0:0 с тима на Ейре в квалификация за Европейското първенство в Полша и Украйна следващото лято. Срещата се игра на стадион „Лужники” и бе от програмата на квалификационна група „B”.

Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, докато Джовани Трапатони бе излязъл с ясната мисъл за спечелване на точка заради по-лесната програма, която ирландците имат до края на квалификациите. В 9-та минута Аршавин можеше да открие резултата, но Гивън показа класа и спаси.

С течение на времето натискът на „сборная” се усилваше и в 21-ата минута стражът на Ейре отново трябваше да се намесва решително, този път след шут на Семшов. 12 по-късно отново Семшов имаше страхотна възможност за гол, ала изстрелът му бе изчистен от голлинията от Ричард Дън.

До края на полувремето Гивън трябваше да спасява удари на Жирков и Игнашевич, но гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част премина по същия сценарий като първата – ирландците чакаха възможностите си на контраатака, докато домакините правеха всичко възможно да пробият сгъстената отбрана на Трапатони. Пропуски в началото направиха Семшов и Аршавин, но като цяло темпото през вторите 45 минути не бе толкова високо, както през първите.

В последните 10 минути руснаците хвърлиха всички сили в атака и в 86-ата бяха изключително близо до гола, но удар с глава на Билялетдинов след центриране на Аршавин срещна гредата. 120 секунди по-късно Зирянов бе изведен на отлична позиция, но за пореден път Шей Гивън показа световната си класа и в крайна сметка успя да запази вратата си „суха” за крайното 0:0.

След хикса Русия продължава да е лидер в група „В” с актив от 17 точки, следвана от Ейре с 15. Трета е Словакия, която по-късно тази вечер е домакин на Армения.
Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)