Фетел изненадан от категоричната си победа

Фетел изненадан от категоричната си победа

"Не очаквах да победя с такава преднина"

Себастиан Фетел бе изненадан от преднината, с която победи съперниците си от Макларън в днешната квалификация за Гран при на Италия.

Световният шампион призна, че е очаквал много по-оспорвана битка за първата стартова позиция на пистата "Монца", с чиято "трудна" конфигурация за Ред Бул от тима се справиха по най-добрия начин. Себастиан изпревари втория днес Люис Хамилтън с 0.450 сек.

"Не очаквах да победя с такава преднина. Всички в тима знаехме, че ще бъде много оспорвана битка за първата стартова позиция на писта като "Монца".

Подобрих времето си в началото на втората бърза обиколка. Не знаехме дали гумите ще работят по-добре в първата или във втората обиколка.

Тогава допуснах малка грешка във втория опит", заяви Себастиан. "Останах напълно концентриран за последния опит. Имаше един или два болида на правите, които винаги помагат на "Монца", и успях да събера най-добрите си сектори в една квалификационна обиколка.

Много съм щастлив и благодаря на отбора за невероятната работа, която свършиха в бокса и в подготовката за състезанието", завърши германецът.

Кими Антонели спечели спринта на "Силвърстоун", Хамилтън втори

Андреа Кими Антонели спечели спринтовото състезание за Голямата награда на Великобритания

Хамилтън спечели спринта на “Силвърстоун”(ВИДЕО)

Седемкратният световен шампион остави зад гърба си Кими Антонели

Цолов стартира от трета редица на Силвърстоун (ВИДЕО)

Българският пилот на Кампос Рейсинг влиза в уикенда с две точки изоставане от Габриеле Мини

Хамилтън: Няма да се откажа, докато не спечеля осмата титла

Люис Хамилтън обеща пред родна публика, че няма да спре, докато не стигне до рекордната осма титла във Формула 1

Човекът, който опроверга информацията за Цолов във Формула 1 обяви тестове с болид от Формула 1

Българинът все по-близо до мечтата

Тото Волф не разбира как Ферари правят толкова подобрения

След уикенд, в който Ферари представи нова спецификация на двигателя си, Тото Волф открито се запита как Скудерията успява да харчи толкова много и да остане в рамките на тавана на бюджета във Формула 1