Ето’о и Карлош поведоха Анжи към нов успех (видео)

Камерунският голмайстор вкара втори гол за 2 мача в Русия, Анжи би Волга с 2:1

Милионерите от Анжи Махачакала постигнаха труден успех с 2:1 над непретенциозния състав на Волга Нижни Новогрод с 2:1 в последна среща от 23-тия кръг в руската Премиер лига.

Срещата не започна по вкуса на домакините. Плесан вкара първи гол за Волга след само 4 минути игра. Той стреля отдалеч и след неприятен рикошет топката се озова в мрежата за 0:1.

Камерунската машина за голове Самуел Ето’о напомни за себе си в 18-та минута. Бусуфа бе най-съобразитлен след един удар отдалеч, пусна към Ето’о, за който останаха съмнения, че е в засада, а бившият стрелец на Интер не чака втора покана и мушна топката в долния ляв ъгъл за 1:1. Това бе вторият гол за най-скъпоплатеният играч в света за 2 мача в Русия.

През второто полувреме другата голяма звезда на Анжи донесе триумфа. Роберто Карлош шутира прострелно в запазения си стил от пряк свободен удар близо до тъча, Шуленин от Волга опита да изчисти, но вместо това изненада неприятно собствения си вратар, който не можа да реагира и кълбото влетя в мрежата за 2:1 след час игра.

С този успех Анжи остава на 4-то място в зона Лига Европа. Волга пък е на 13-та позиция с 20 точки, само една над зоната на изпадащите.
Бохум се засили към Втора Бундеслига след бой от Дюселдорф (ВИДЕО)