СНИМКИ: България се класира на 4-то място на световното по таекуон-до ITF

Българските таекуондисти спечелиха 2 златни, 3 сребърни и 6 бронзови медала в Пхенян

Два златни, три сребърни и шест бронзови медала спечелиха състезателите ни от националния отбор по таекуон-до ITF на 17-отото Световно първенство в Пхенян, Северна Корея.

Така те успяха да защитят четвъртото място на България в света от 2009-та и увеличиха титлите в отделните дисциплини. Общо 1110 състезатели от  86 страни взеха участие в първенството, което се провежда от 13 до 17 септември в Пхенян.

Българската състезателка по таекуон-до ITF Ирена Власова стана световна шампионка в дисциплината спаринг, категория до 69 килограма. Националният отбор жени също спечели златен медал в отборното състезание, в дисциплината специална техника.

Николай Кехайов, спаринг, категория + 85 кг – 3-то място;
Дюк Нуамеруе, спаринг, категория до 78 кг – 3-то място.

На първо място е Северна Корея, следвана от Русия и Таджикистан. Българският национален отбор се завръща от Пхенян на 14 септември в 18.00 часа на летище София.

Успехът на таекуондистите ни на световното в Пхенян е изключително постижение за страната предвид че теакуон-до ITF възниква точно в Северна Корея, а старши треньорът на националите ни е майстор Ким Унг Чол VIII дан, също от Северна Корея.

Националният отбор на България в голяма степен дължи успехите си на корейския инструктор, който е основоположник на този спорт у нас.

Българин със златен медал от Европейско по BJJ

Антони Тодоров надви Ким Ронвал

Фюри взе €150 млн. и заяви: Аз спечелих този мач!

"Страната му е във война - хората са на нейна страна"

Откараха Усик в болница, насрочиха реванша

„Това е за страната ми“, заяви украинецът след успеха над Фюри

За историята: Усик e абсолютен световен шампион (ВИДЕО)

Украинецът нанесе първа загуба на Тайсън Фюри

Джошуа и Роналдо ще гледат заедно мача между Фюри и Усик

Двамата ще се насладят на историческия мач на живо

България с европейска титла по борба

Стефан Стефанов стана европейски шампион за момчета

Валерия Станчевва ще спори за титлата при 46-килограмовите

Тръпката е на боксовия ринг в битката за абсолютен световен шампион в тежка категория!