Пирин загуби с 1:3 от Перун в контрола

Поражението бе първо за тима от началото на сезона

Новият обединен футболен клуб Пирин, състезаващ се в областната група, загуби с 1:3 от третодивизионния Перун (Кресна) в контролна среща играна на футболната база в Рилци.

Първото полувреме завърши при резултат 1:0 за гостите от Кресна, които поведоха с гол от фаул на Атанас Топалов в 34-ата минута.

През второто полувреме Перун (Кресна) стигна до още два гола, които бяха дело на Николай Цветков в 65-ата и Мартин Иванов в 88-ата минути.

Единственото попадение за Пирин реалзира Костадин Велков.

Загубата бе първа за Пирин от началото на сезона. Тимът постигна победи с 8:0 и 7:0 срещу Рила (Белица) и Ветрен (Полен) в областната група на Благоевград.

След проверката наставникът на „орлетата” Костантин Герганчев коментира че доволен от контролата:

„С моя колега Христо Войнов направихме доста експерименти в този мач. През първото полувреме докато играхме с основните футболисти, отборът на Перун ни водеше с един гол от статично положение. През втората част пуснахме доста млади момчета, при които се забелязва пропуски и има още да се работи с тях”, коментира старши треньорът на Пирин Костантин Герганчев.

Игрови минути в днешната проверка записа опитният Любомир Васев, който се завърна в Пирин след престоят му в Гърция. Той бе картотекиран в ОС ан БФС-Благоевград и ще може да играе за Пирин в събота, когато отборът гостува на Добринище в мач от третия кръг на Зона „Бистрица”.