Байерн с безпроблемна победа над Виляреал (видео)

Баварците изиграха отличен мач и дадоха заявка за трофея

Отборът на Байерн спечели първия си мач от груповата фаза на Шампионската лига след успех над домакина Виляреал с 2:0. Баварците категорично надиграха опонента си и можеха да отбележат поне още 2-3 гола. Това бе първата домакинска загуба за испанския тим при участията им в турнира.

Байерн започна ударно двубоя и още в 7-ата минута Рибери проби отляво, подаде на Кроос и немският национал разстреля вратаря на домакините Лопес за 0:1. В 21-ата минута Джузепе Роси пропусна добро положение като трябва да се отбележи и добрата намеса на стража на гостите Мануел Нойер. Минута по-късно бранителят на Байерн Даниел Ван Буйтен напусна терена, поради травма и бе заменен от Рафиня. До края на първата част четирикратният европейски шампион установи превъзходство над противника си, но така и не бе отбелязан втори гол. Домакините пък се отличиха само с един по-опасен удар на Марио Гаспар, който обаче не затрудни Нойер.

Не бяха изминали и две минути от началото на второто полувреме, а влезлият като резерва за Байерн Нилс Петерсен вече бе пропуснал две отлични голови положения сам срещу вратаря. По-късно Петерсен отново пропусна да се разпише, а след това и Швайнщайгер опита късмета си, но ударът му бе неточен. Малшансът продължи да преследва Нилс Петерсен и той уцели гредата при една от поредните атаки на баварския гранд.

Логично, в 76-ата минута добър пробив на Рафиня се увенча с мощен удар, на който Лопес не съумя да реагира – 0:2. След този гол темпото на игра спадна и така Байерн започна с убедителна победа новото издание на Шампионската лига. Немците впечатлиха с атакуващ футбол и не дадоха почти никакви шансове на „жълтата подводница”.

Виляреал – Байерн 0:2
0:1 Кроос 7‘
0:2 Рафиня 76‘

Виляреал: Диего Лопес; Матео Мусакио; Карлос Марчена; Кристиан Сапата; Марио Гаспар; Хосе Катала; Джонатан Де Гузман(72- Хави Камуняс); Маркош Сена(46- Кани); Бруно Сориано; Нилмар(57- Марко Рубен); Джузепе Роси;

Байерн
: Мануел Нойер; Даниел Ван Буйтен(22- Рафиня); Жером Боатенг; Филип Лам; Холгер Бадщубер; Франк Рибери; Бастиан Швайнщайгер; Тони Кроос(81- Луис Густаво); Анатолий Тимошчук; Томас Мюлер; Марио Гомес(46- Нилс Петерсен);

Главен съдия: Джунейт Чакър(Турция);
Жълти картони: Марчена(Виляреал); Тимошчук, Швайнщайгер(Байерн);
Стадион: „Ел Мадригал”(Виляреал);

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)