Роугън пак отказа да спори за титлата с Кубрат Пулев

Роугън пак отказа да спори за титлата с Кубрат Пулев

Двубоят трябваше да се състои на 22 октомври в Хале, след като беше пренасрочван два пъти по-рано през годината

Северноирландецът Мартин Роугън отново отказа среща с българина Кубрат Пулев за овакантената шампионска титла на Европейския боксов съюз (EBU) в тежка категория.

Двубоят трябваше да се състои на 22 октомври в Хале, след като беше пренасрочван два пъти по-рано през годината.

Първоначално мачът беше планиран за 16 юли в Мюнхен, след което беше преместен за 27 август, но и тогава не се състоя, тъй като северноирландецът изтъкна, че не е имал достатъчно време за подготовка.

40-годишният Роугън този път има далеч по-основателна причина. Той получи шанс да се бие за шампионския колан на Световния боксов съвет (WBU) срещу Люис Андреас Пинеда от Панама на 27 октомври в родния си Белфаст.

Титлата на WBU е вакантна от 2009 година, след като англичанинът Мат Скелтън се отказа от нея.

Ако Роугън спечели срещу Пинеда, той ще стане първият северноирландец в историята със световна титла в професионалния бокс. Пулев има 13 победи в 13 мача, 6 от които с нокаут, а Роугън е с 14 победи (7 с нокаут) в 16 мача в професионалната си кариера.

Турнирът по борба "Дан Колов - Никола Петров" в Пловдив, приемаме и две европейски първенства

Най-големият международен турнир по борба на българска територия "Дан Колов - Никола Петров" бе насрочен за месец март в Пловдив, обяви родната федерация.

Бронз и пето място за България от световното по таекуондо

Треньор на Християн Георгиев и Ерика Карабелева е Фарзад Золхадри

Станислав Митков стана световен вицешампион

Утре двама българи излизат в битки за нови медали

Кубрат Пулев: Джошуа-Пол не е истински мач

Кубрат Пулев се изказа скептично за боксовия мач между Джейк Пол и Антъни Джошуа, но същевременно предупреди феновете да не отписват напълно ютубъра, превърнал се в професионален боец

Боксът отчете добра година, но иска ищо

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински заяви, че няма какво повече да желае от представянето на българските състезали през 2026 година.

КИБИ Сандански с 10 медала от  3-ти турнир Шотокан Карате-До „MAX KUP“

На снимката: Розалия Динева - 1-во място и Василена Якимова - 2-ро място

България приема Евро 2026 по бокс

България ще е домакин на Евро 2026 по бокс за мъже и жени през септември, а надпреварата ще бъде в София, съобщава bTV.

Калина Бояджиева спечели три титли на Световното първенство по кикбокс

Българските национали заслужиха общо 20 отличия на шампионата

Ивет Горанова: Това не съм истинската аз

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова е разочарована от представянето си на Световното първенство по карате в Кайро (Египет).