2. Волейбол
  3. Полша направи експертен завой и стигна без проблем полуфиналите на европейското

Полша направи експертен завой и стигна без проблем полуфиналите на европейското

„Дружина Полская“ преднамерено загуби с 1:3 от Словакия, а сега победи с 3:0

Очаквано тимът на Полша направи експертен завой и стигна без проблем полуфиналите на Европейското първенство по волейбол в Австрия и Чехия.

„Дружина Полская“ преднамерено загуби с 1:3 от Словакия в групите, твърдейки, че загубата е съвсем резонна, а днес направи 3-0, само че в своя ползва в четвъртфиналите на състезанието именно срещу този противник.

Реално поляците имаха съпротива само в първия гейм, който спечелиха с 25:23 за 26 минути, след като губеха по време и на двете технически паузи. След това за още 3100 секунди приключиха мача, печелейки с 25:17 и 25:19, като гранда в европейския волейбол водеше постоянно във всички моменти от мача.

Срещата се игра в западния чешки град Карлови Вари през 1482 зрители, като най-резултатни за тима на Андреа Анастаси бяха Бартош Курек с 20 точки и Михал Кубяк с 19.

В полуфиналите Полша ще срещне победителя от двубоя между Сърбия и Франция.