Жалко: България взе само гейм на Русия и се прости с европейското (видео)

"Лъвовете" не издържаха на атаките на "сборная" и загубиха с 1:3 гейма

Черен ден за българския волейбол. Националният ни отбор успя да вземе само гейм от световния шампион Русия и се сбогува с европейското първенство, което се провежда в Чехия и Австрия. Момчетата на Радостин Стойчев спечелиха първата част с 25:22, но „сборная” взе останалите с 19:25, 18:25 и 19:25 и ще играят с Италия или Финландия на единия полуфинал. В другия Полша очаква съперника си от двубоя между Сърбия и Франция.

Българите направиха много силен първи гейм и логично го спечелиха. „Трикольорите” играха много добре в защита и нападение, докато руснаците допуснаха няколко фатални грешки от сервис. Блокадата също вървеше, което допълнително затрудни противника.

Вторият гейм вървеше точка за точка до 12:12. След това обаче нашите сякаш спряха да играят, започнаха да допускат много грешки и тимът, воден от Алекно, набързо направи разликата на 4 точки и не изпусна инициативата. Нашите показаха някакви проблясъци в играта си, но на моменти и съдията и късметът не бяха на тяхна страна.

Абсолютно същият сценарии се повтори и в оставащите два гейма, в които по никакъв начин България не затрудни световния шампион. Възпитаниците на Стойчев бяха доста предсказуеми в действията си и руснаците с лекота блокираха атаките им. Играчите на „сборная” значително подобри сервиса си и неприятностите за нашите дойдоха и оттам. Разликата в третия гейм стигна 8 точки, която просто нямаше как да бъде стопена.

Това първенство за българският национален отбор ще се запомни с феърплея, който демонстрира срещу Германия и благодарение на който се изправи срещу Русия. Основният ни съперник в групата - Полша - си изигра много правилно картите и е на полуфинал в надпреварата.

Статистика от мача може да видите ТУК

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“