Два гола на Краев пречупиха ударилия три греди Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски постигна първи успех пред собствена публика за сезона след 2:0, Курдов направи непростим пропуск, а съдиите спорно му отмениха гол

Левски взе втора поредна победа в А група и първа пред своя публика за сезона след 2:0 над новака Монтана на „Герена” в 5-ия кръг. Божидар Краев вкара двата гола за „сините” през втората част, Монтана нацели три греди, гол на Курдов бе спорно отменен, а дебютиралият №9 на „сините” направи и уникален пропуск.

С успеха отборът на наказания тази вечер Стойчо Стоев събра вече 8 точки и временно се изравни с втория Берое, който в понеделник е домакин на Черно море. Монтана остана с 5 точки на 6-о място след втората си загуба за сезона.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Агитка от точно 23-ма човека подкрепяше гостите, а феновете на Левски бяха около 4 000. Монтана показа зъби в 7-ата минута, когато след късо изпълнение на пряк свободен удар Георги Ангелов получи пред наказателното поле и стреля силно, а топката се отби от напречната греда и излезе в аут.

Левски отвърна с добър пас на Костадинов към Краев вдясно в наказателното поле, но крилото незнайно защо не се реши да стреля на 7-8 метра от вратаря, опита да подаде за Боби Цонев и сбърка.

Защитата на Левски бе колеблива при едно центриране, Аймен Белаид изби лошо с глава, деветката на Монтана Атанас Илиев веднага стреля по диагонала и дясната греда спаси този път Йоргачевич. Така „сините” на два пъти бяха пожалени благодарение на гредите.

Левски пресираше и повече владееше топката, но липсваха ударите. Все пак преди почивката домакините стигнаха до две отлични положения.
Де Ноойер проби вляво и поднесе на крака на Курдов, който от 4-5 метра направи наглед по-трудното и извади в аут с невероятен пропуск.
После пък след разбъркване Георги Костадинов получи шанс от границата на вратарското поле, обаче не нацели топката и едва прати до ръцете на вратаря.

Левски затегна обръча пред наказателното поле на новака след почивката и това даде резултат.

Второто полувреме започна със спорно отменен гол на Левски. След атака отляво Георги Костадинов получи зад точката на дузпата и стреля лошо, но във вратарското поле Курдов успя да пренасочи в мрежата. Страничният съдия вдигна засада на Курдов, а телевизионните повторения така и не доказаха дали той бе покрит от Михов или не. После Мики Орачев проби и шутира по диагонала отляво, а кълбото мина на около половин метър встрани от целта.

В 58-ата минута Де Ноойер с външен фалц изведе Краев вдясно и за разлика от първата част, този път крилото умело пусна ниско по диагонала в мрежата зад вратаря за 1:0.

Курдов подобри играта си през втората част и това си личеше. Деветката не успя да овладее хитър пас на Боби Цонев през центъра, но в 68-ата минута самият Курдов овладя на дъгата пред наказателното поле и елегантно в коридор намери Краев зад защитата през центъра, а младият талант хладнокръвно се разписа сам срещу вратаря с изстрел в левия ъгъл – 2:0 и два гола за Божидар Краев.

След двата гола домакините сякаш леко свалиха оборотите, а наказаният Стойчо Стоев запали цигара, гледайки срещата от трибуните.
Малшансът на Монтана тази вечер продължи с трета греда. Резервата Здравко Лазаров центрира от корнер, Иван Михов надскочи Балаид, но ударът му с глава кацна върху напречната греда и излезе в аут.

В добавеното време резервата Махмудов изскочи сам вляво, напредна към вратаря, ала изпусна с нисък шут по диагонала.

В следващия 6-и кръг Левски гостува на „Лаута” на Локо (Пд), а Монтана отива на „Тича” срещу Черно море.