Байер загря за Лацио с обрат над Хофе

Само „аспирините” спечелиха у дома в съботния следобед, вижте резултатите

Байер Леверкузен постигна домакинска победа след обрат с 2:1 над Хофенхайм в мач от първия кръг на германската Бундеслига.

Гостите изненадващо откриха резултата на „БайАрена” още в петата минута, когато Стевен Зубер бе точен, но все пак „аспирините” успяха да изравнят точно преди почивката.

Това стори щатният им реализатор Щефан Кислинг с попадение в последните секунди на първата част. След почивката пък резервата Юлиян Бранд оформи крайното 2:1.

19-годишният юноша на Волфсбург се появи на терена в 64-ата минута и донесе победата на своите в 71-ата.

Така Байер загря по най-добрия начин за първия плейофен мач срещу Лацио за влизане в групите на Шампионска лига.

„Аспирините” гостуват на „орлите” във вторник вечер, а в съботния следобед постигнаха единствената домакинска победа в Бундеслигата.

В три от останалите четири срещи гостите си тръгнаха с трите точки, докато Дармщад и Хановер 96 не се победиха – 2:2.

Най-изразителен успех записа Шалке 04, който надви с класическото 3:0 Вердер в Бремен, а бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара остана на резервната скамейка за "кралскосините".