Стоичков не можа да участва на турнира в Пирин Голф & Кънтри Клуб

Миналогодишните победители в М- Тел Голф Мастерс защитиха титлите си

„Интересът към М- Тел Голф Мастерс е изключителен. Създадохме проблеми на домакините с големия брой участници, но това говори само за едно, че М- Тел допринася за развитието на спорта в България и този турнир налага традиции в голфа „ каза г-н Петър Ризов, Директор продажби на М- Тел.

Основният претендент за първото място Христо Стоичков не успя да вземе участие в голф надпреварата поради възникнали ангажименти с премиера на България. Футболната легенда за зарече на следващия турнир отново да бъде номер 1.
М- Тел Голф Мастерс  се проведе за втори път този сезон на шампионското игрище Пирин Голф & Кънтри Клуб на 17 септември 2011, този път с подкрепата на Пепси и Карлсберг.

Над 120 голфъра се състезаваха за атрактивните награди, обявени от водещата телекомуникационна компания.  Играчи от 7 държави се наслаждаваха на удоволствието да бъдат част от събитието: Македония, Чехия, Словакия, Англия, Америка, Германия и да покажат своите умения на престижния турнир. Голфърите бяха разделени на 3 дивизии: Дивизия А играха Строукплей с ¾ от хендикапа, дивизия Б и В играха Стейбълфорд с ¾ от хендикапа.

Церемонията по награждаването и официалната вечеря се проведоха в  Клубната сграда от Маня Косанова- Маркетинг Мениджър, г-н Вим Каудайс- Главен Професионалист, г-н Петър Ризов- Директор Продажби М- Тел, г-жа Мария Опренова- Директор Маркетинг комуникации М- Тел.

Най- добрият грос резултат при мъжете и заслужено първо място спечели Емил Марков със 79 удара.  Трима от най- добрите състезатели  постигнаха резултата от 79 удара, но победителят беше определен с по- добрия резултат на последните 3 дупки.
Стимулирайки развитието на голфа сред дамите, спонсорите обявиха и специална награда за най-добрата дама. Дамите показаха също толкова добри резултати, излъчен бе победител в категорията „ Най-добре представила се дама”- Илиана Неделчева. Наградата бе осигурена от Пепси България- голф чанта.

„За мен това беше страхотно изживяване. Ние може би сме единственото голф игрище в България, което посреща 120 човека само за 1 ден. Следващият сезон М- тел Голф Мастерс ще се организира с квалификационни турнири.” каза г-н Вим Каудайс, представител на домакините.

В дивизия А участваха 38 голфъри, настроени да покажат всичко от себе си да спечелят големите награди. В нетното класиране в дивизия А първото място спечели Любомир Минчев с 68 удара, следван от  Живко Тенев с 74 удара и трети се нареди Пламен Хранков с 75 удара.

„Никога не съм играл толкова добре, колкото днес. Беше уникален ден за мен, вероятно защото съм именник. Желая на всички вяра, надежда и любов. „ каза щастливият победител Любомир Минчев.

В дивизия Б участваха 53 състезатели, където първото място с 35 точки Георги Демирев, а втори се нареди словашкият посланик Карол Мистрик, който защити титлата си от миналогодишния М- Тел Голф Мастерс. Трети се класира Алекс Рийд с 34 Стейбълфорд точки.

В третата дивизия в първата тройка се класира Директор продажби на М- Тел – Петър Ризов, който обаче остана извън класирането. В дивизията на най-неопитните играчи на първо място се класира Красимир Иванов с 34 нетни Стейбълфорд точки, следван от Райчо Андреев с 31 точки. Трети се класира Хелмут Швайхофер с 30 нетни Стейбълфорд точки.

Наградите за „Най- дълъг удар” спечели Илко Йоцев , а призът за „Най- близо до дупката” остана за Владимир Михайлов ( 2.07 метра от флага ).

Отбрани клиенти и партньори на М- Тел бяха поканени да направят първите си стъпки в престижната игра с М-Тел в обстановка, изпълнена с много приятни емоции и спортен хъс. Победители бяха  излъчени и в състезанието за начинаещи.

„Днес в голф турнира участие взеха хората, направили първите си стъпки в голфа в М- Тел Голф Мастерс през 2010. Надяваме се и следващия сезон да допринасяме толкова усърдно за развитието и създаването на нови голфъри.” каза Маня Косанова, Маркетинг мениджър в Пирин Голф & Кънтри Клуб.

Бронзов медал за България от Европейската купа по джудо

Отличието взе Виктор Скерлев, който в категория до 73 кг постигна четири победи в репешажите

Празник в басейна! Близо 600 плувци на шестия турнир "Златоперки"