Сарагоса с драматично 2:1 над Еспаньол

Отборът на Сарагоса постигна много ценна победа в битката си за оставане в Ла Лига, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Еспаньол.

Отборът на Сарагоса постигна много ценна победа в битката си за оставане в Ла Лига, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Еспаньол. Срещата се игра на стадион „Ла Ромареда” и бе от програмата на 4-ия кръг на Примера.

Двубоят започна по-силно за домакините, които излязоха напред в резултата в 29-ата минута, когато Луис Гарсия засече с глава центриране на Лафита.

През втората част обаче, каталунците излязоха по-мотивирани в началото и успяха да стигнат до изравняване на резултата в 71-ата минута, след като точен бе Хави Лопес.

В последните 15 минути Сарагоса натисна здраво и в 88-ата минута получи правото да изпълни дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Хави Лопес, за което той получи и втори жълт картон. Зад топката застана Луис Гарсия, който обаче не можа да преодолее Алварес.

Все пак драмата стана пълна в 90-ата минута, когато именно Гарсия засече подаване на Браулио в малкия пеналт, оформяйки и крайното 2:1.

След успеха домакините се намират на 9-о място във временното класиране с актив от 4 точки, докато „папагалчетата” са 13-и с 3 пункта.
Мареска: Челси е мечта за всеки треньор