Вавринка се раздели с Лундгрен

Вавринка се раздели с Лундгрен

Втората ракета на Швейцария взе решението след 16 месеца лутане

Втората ракета на Швейцария Станислас Вавринка взе решение да се раздели с треньора Петер Лундгрен, който водеше Марсело Риос, Марат Сафин, Роджър Федерер и Григор Димитров през годините.

Вавринка и Лундгрен започнаха работа малко, след като шведът спря работата си с Димитров – през август 2010 г. Малко след започването на работата си с новия треньор, дори Вавринка, който държи да го наричат не Станислас, а Стан, се раздели с десет години по-възрастната си жена си след години заедно и дете, което тя роди. Причината, която изтъкна тогава тенисистът, бе, че иска да следва своите приоритети в живота - а именно тениса.

За 16 месеца съвместна работа с него Вавринка спечели Откритото първенство на Китай и достигна четвъртфиналите на "Аустрелиън Оупън" и "Ю Ес Оупън".

В съобщението си за раздялата Вавринка, който притежава най-добрия бекхенд с една ръка в света, казва, че Лундгрен е изиграл много важна роля в неговото развитие и иска да му благодари за помощта. Самият треньор също изказва своите благодарности.

Карлос Алкарас с осма поредна победа за сезона (ВИДЕО)

Световният номер едно преодоля първия си съперник в Доха

Двама български национали за Купа “Дейвис” с победи в Анталия

Илиян Радулов и Янаки Милев се класираха за втория кръг

Вики Томова напред в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Оейраш (Португалия) от сериите УТА 125.

Анисимова и Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис в Дубай

Втората поставена Аманда Анисимова и четвъртата в схемата Джесика Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай от сериите УТА 1000.

Лиа Каратанчева отпадна на старта в Мидланд

Лиа Каратанчева отпадна в пърия кръг на сингъл на турнира по тенис в зала в Мидланд (САЩ) от сериите УТА 125.

Синер и Медведев бият в Доха

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара.