Нюкасъл с трилър победа в Нотингам, Бърнли изстрада класиране напред за "Карлинг Къп"

„Свраките“ надиграха бившето величие в световния футбол Нотингам с 4:3, „виненочервените“ Милтън Кейнс Донс с 2:1

Нюкасъл и Бърнли постигнаха изключително трудни победи, които ги изстреляха в четвъртия кръг на „Карлинг Къп“.

„Свраките“ надиграха бившето величие в световния футбол Нотингам като гост с 4:3, а „виненочервените“ като домакин Милтън Кейнс Донс с 2:1.

Далеч по-голяма бе драмата в Нотингам. Гол в последната минута на Фабрицио Колочини даде победата на гостите в трилъра с продължения на градския стадион, на който само 10 000 зрители посетиха дербито. Нюкасъл поведе в резултата чрез Петер Ловенкранц, но Роби Финдли изравни веднага след началото на второто полувреме. След това Ловенкранц вкара дузпа, но Форест се върна в мача с попадение на Мат Дербишиър. Гол на Дани Симпсън в 93-ата минута даде нова преднина на гостите, но пак Нотингам прояви характер и се върна  срещата с гол на Туджай в 114-ата минута, преди последното, златно попадение, на Колочини в 122-ата минута на мача да донесе победата след удар с глава отблизо при центриране на Габриел Обертан.

В Бърнли бе далеч по-спокойно. Даниел Пауъл откри резултата за гостите в 6-ата минута с удар в долния ляв ъгъл на вратата. В 60-ата минута обаче домакините изравниха след страхотен пряк свободен удар на взетия под наем защитник Трипиер.

Точно когато мачът отиваше към продължения след центриране камерунския национал Амугу с глава направи 2:1 и осигури класиране в следващия кръг за тима на мениджъра Еди Хауи.

Това е втори мач между тези два отбора, като през 2010 г. Бърнли отново надигра съперника си с 2:1, но този път за ФА Къп.

Жребият за четвъртия кръг на турнира е на 24 септември, а мачовете ще се изиграят на 24 октомври, като ще важи правилото за продължения и дузпи.

Съдия от Нидерландия сътвори здрав скандал

ОБЗОР: Брест спечели последната френска квота за Шампионската лига (ВИДЕО)

С победа над Тулуза

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)