МФВС награди заслужилите спортисти за 2011-а

МФВС награди заслужилите спортисти за 2011-а

Заслужили спортисти и техните треньори получиха призове от министър Нейков за постигнати резултати на европейски и световни първенства.

Заслужили спортисти и техните треньори получиха призове от министър Нейков за постигнати резултати на европейски и световни първенства.

На официална церемония в Министерството на Спорта родните ни атлети бяха отличени за постиженията си на международните форуми през 2011 година. Сред наградените бяха Станка Златева, Елис Гури, Иво Ангелов, Радослав Великов, боксьорите Тервел Пулев и Георги Андонов, плувецът Петър Стойчев, състезателките по кану-каяк Станилия Стаменова, Даниела Недева и Беренике Фалдум, лекоатлетките Ивет Лалова и Ваня Стамболова. Министерството отличи и спортисти с увреждания - Стела Енева, Дечко Овчаров, Мустафа Юсеинов и Радослав Златанов.
 
Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.