Американска легенда в бокса поиска руско гражданство

Американска легенда в бокса поиска руско гражданство

Джоунс е носител на сребърен олимпийски медал от игрите в Сеул през 1988 година

Легендарният американски боксьор Рой Джоунс-джуниър подаде молба за получаване на руско гражданство. Процедурата се състоя по време на пресконференция в Ялта.

"Искам да ме приемете за гражданин на Руската федерация на основание членове 13, 14 или 41 на Федералния закон "За гражданство на Руската федерация"", пише в молбата, която Джоунс-джуниър подписа по време на пресконференцията.

В сряда 46-годишният американски боксьор се срещна с президента на Русия Владимир Путин в Севастопол и в хода на разговора изрази желание да получи гражданство на Руската федерация. Путин се съгласи да му помогне при условие, че боксьорът ще свърже своето бъдеще с дейност в Русия.

Преди време Рой Джоунс се смяташе за най-силния професионален боксьор в света за всички категории. Започнал кариерата си на професионалния ринг през 1989 година, Джоунс бе световен шампион в четири категории.

Джоунс има на професионалния ринг 62 победи, от които 45 с нокаут, и 8 загуби. През тази година Рой Джоунс има планирани два мача - на 29 август с американеца Дани Сантяго и на 12 септември с британеца Тони Моран.

Джоунс е носител на сребърен олимпийски медал от игрите в Сеул през 1988 година. 

Ударно начало за българските ММА бойци на Европейското първенство в Белград

В първия състезателен ден националите ни спечелиха 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови медала, с което дадоха ясна заявка за силно българско присъствие на шампионата

Джудистите ни с две титли и бронз във втория ден на Еврокупата в София

В турнира участие взеха 385 състезатели от 39 държави

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Европейската открита купа по джудо в зала "Арена 8888"

Стартираха първите схватки

Джошуа проговори след кошмарния инцидент в Нигерия

Антъни Джошуа наруши седмици на публично мълчание и за първи път се появи на видео откакто автомобилна катастрофа отне живота на двама от най-близките приятели на бившия световен шампион в тежка категория

412 джудисти от 40 държави идват на Европейска купа в София

412 джудисти от 40 държави идват на Европейската купа по джудо "Освобождение". 

Фюри: Мач с Уордли е добра опция

Двубоят е с Джошуа продължава да виси