ИААФ забрани участието на състезатели с протези

 ИААФ забрани участието на състезатели с протези

Генералният секретар на ИААФ Габриел Есар изрази надежда, че лекоатлетите с протези ще могат да участват в отделна лига

Международната федерация по лека атлетика (ИААФ) взе решение да забрани участието на състезатели с протези във всички турнири под егидата на организацията, съобщава "Франс прес". Решението влиза в сила от ноември тази година. Генералният секретар на ИААФ Габриел Есар изрази надежда, че лекоатлетите с протези ще могат да участват в отделна лига. 

 

Южноафриканецът Оскар Писториус, който е с два ампутирани крака, участва с протези на световното първенство по лека атлетика през 2011 година в Дегу (Република Корея) и спечели сребърен медал с щафетата на 4 по 400 метра. Той стартира и на олимпийските игри през 2012 година в Лондон. Писториус е шесткратен шампион от параолимпийски игри. В момента той е в затвора за убийството на приятелката си Реева Стеенкамп през нощта на 14 февруари 2013 година.

Българската федерация по лека атлетика започва мащабна обиколка на страната

Вижте подробности

Васил Антонов първи в бягането на 400 метра на турнир в Гърция

Виктория Ангелова се нареди седма с личен рекорд

Енчо Керязов,  Весела Лечева и Георги Павлов отбелязаха Деня на спорта

Проф. Красимир Петков също уважи събитието на Маги Христова

Джесика Шилдер спечели тласкането на гюле с рекорд за Диамантената лига

Джесика Шилдер направи рекорд на Диамантената лига в тласкането на гюле, а Арманд Дуплантис спечели овчарския скок по време на първото състезание за сезона на лекоатлетическия турнир.

Саръбоюков с второ място в скока на дължина в първия турнир от Диамантената лига

Саръбоюков, чийто личен рекорд е 8.45 метра, постигнати през февруари, постигна 8.07 метра

Във Финландия отпуснаха 10 млн. евро за европейско по атлетика

Финландия засилва кандидатурата на Хелзинки за Европейското първенство по лека атлетика 2030