Филип Флориц и Станислав Голованов отпаднаха на полуфиналите

Филип Флориц и Станислав Голованов отпаднаха на полуфиналите

В оспорван мач, завършил 3-2 гейма, българските представители при двойки мъже не успяха да вземат победа на Виктор Брод (Швеция) и Каспър Стернберг (Дания)

Филип Флориц и Станислав Голованов не успяха да си осигурят място на финалите при двойките за мъже на международния турнир по тенис на маса „GAC Group 2015 ITTF World Tour ASAREL Bulgaria Open” в Панагюрище. Изключително оспорваният двубой срещу двойката Виктор Брод (Швеция) и Каспър Стернберг (Дания) завърши с резултат 2-3 гейма. Българите  не само успяха да изравнят резултата след като изгубиха първия гейм, но и поведоха с 2-1 гейма срещу съперниците. В крайна сметка обаче Брод и Старнберг отново изравниха резултата в четвртия гейм и спечелиха мача след победа в петия гейм (10:12,11:8,11:7,11:13,8:11).

 

Така за шампионската титла при двойките мъже ще се борят  Донгюн Ким/Еонрае Чо (Корея) срещу Виктор Брод (Швеция) и Каспър Стернберг (Дания). За финала при жените се класираха Жихее Жеон/Хаеун Ианг (Корея) и Нантана Комуонг/Сутхасини Сауетабут. Финалите за двойки мъже и жени са съответно в 15:00 и 15:35 часа днес, а награждаването е непосредствено след края на мачовете.

 

По-късно днес ще се състоят и четвъртфиналните мачове при синглите мъже и жени, в които ще участва и бъгаринът Кирил Попов. В 19:40 часа днес той ще се изправи срещу трудния съперник Минсеок Ким, който заема 33-та позиция в ранглистата.  

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.

Сиатъл Сийхоукс сломи Ню Инглънд Петриейтс на Супербоул!

Защитата изигра ключова роля в сблъсъка

Левски спечели турнир по художествена гимнастика в Япония

Състезателките на Левски спечелиха титлата в индивидуалната отборна надпревара на турнира по художествена гимнастика "Sanix Open" в Япония.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит

Още два медала за България от  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Отборът ни приключи състезанията до 16 и до 18 години с 5 отличия

България с 11 медала от европейското по плуване в ледени води

Три златни отличия за водения от Петър Стойчев отбор