Класика: Федерер срещу Джокович за трофея в Синсинати

Класика: Федерер срещу Джокович за трофея в Синсинати

Швейцарецът с блестяща победа над Мъри в полуфиналите

Роджър Федерер достигна до 42-и финал в турнирите от "Мастърс 1000" сериите. Той стори това в Синсинати, където надви Анди Мъри с 6:4, 7:6(6) за час и 37 минути.

До момента ФедЕкспрес има шест титли в Синсинати, а любопитното е, че неговият следващ съперник - Новак Джокович има четири загубени финали в надпреварата. Тя единствената липсваща в колекцията на сърбина от категорията.

По пътя си към финала Федерер е престоял близо два часа по-малко от Ноле, който имаше нужда от близо седем часа повече.

Ако Федерер победи то той ще се завърне като №2 в световната ранглиста и ще спечели общо 87-а титла в 132-ия си финал.

Федерер и Джокович са си разменили по 20 победи в преките си сблъсъци досега.

Финалът в Синси е в неделя от 20,00 часа българско време.

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.