България с драматична загуба на Световното в Аржентина

Нашите момчета загубиха от Куба с 2:3, макар да имаха аванс от 2:0 гейма

Българският национален отбор по волейбол до 19 години ще играе за 11/12-о място на световното първенство в Аржентина.

Нашите момчета загубиха от Куба с 2:3 (25:16, 25:21, 20:25, 26:28, 12:15), като двубоят се игра в град Кориентес и продължи 2 часа и 24 минути.

Младите „лъвове“ имаха аванс от 2:0 гейма, но за съжаление допуснаха пълен обрат. Особено драматичен се оказа четвъртият гейм, в който кубинците надделяха с 28:26.

Тимът ни отново игра без капитаната си Радослав Парапунов, който има физически проблем. Най-резултатен за България бе Стефан Иванов, който реализира 24 точки (3 блокади, 1 ас). Пламен Шекерджиев добави 19 (4 блокади). Топреализатор пък стана нападателят на Куба Мигел Кастро, който отбеляза 35 точки (7 аса).

Така в последния ден от Мондиала България ще играе срещу Франция в спор за 11/12-о място в крайното подреждане. Този мач е днес от 21:00 часа.

В последната си среща френските волейболисти отстъпиха с 2:3 (16:25, 25:21, 25:21, 22:25, 12:15) на Турция в другия полуфинал от схемата за разпределение на местата от 9-12-о.

Куба ще спори с Турция за 9/10-о място, като тази среща започва в 23:30 часа.