Волейболистките на България в олимпийската база на Бразилия

Волейболистките на България в олимпийската база на Бразилия

„Страхотно място, много ни харесват условията“, заяви селекционерът Драган Нешич

Женският национален отбор по волейбол на България, който е на подготовка в Бразилия се премести от град Масейо в Рио де Жанейро.

Родните представителки бяха настанени в олимпийския център за подготовка на бразилците, като обстановката много им допадна.

„Страхотно място. Много ни харесват условията“, заяви за официалния сайт на БФВ селекционерът Драган Нешич.

Междувременно отборите на Германия и Холандия, които ще участват в четиристранния приятелски турнир в Рио Де Жанейро (28-30 август) също пристигнаха, като вече всички участници са на място. За по-пълно оползотворяване на престоя на бразилска земя нашите договориха нови три контроли преди участието им в международната надпревара.



Днес 23 август (неделя) България ще се изправи срещу отбора на Германия, на 24 август (понеделник) ще срещне Холандия, а на 25 (вторник) ще играе с тима на Бразилия до 20 години.

„Този мач срещу 20-годишните на Бразилия, освен като контрола ще ни е от полза и за нашите волейболистки до 20-години, тъй като ще имаме видео преди Световното първенство в Пуерто Рико“, допълни Драган Нешич. 

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година