Бока Хуниорс запази аванса си на върха

Бока Хуниорс запази аванса си на върха

Лидерът в Апертура направи нулево реми с опашкаря Архентинос Хуниорс

Лидерът Бока Хуниорс запази преднината си от 4 точки на върха на класирането в шампионата Апертура, въпреки че стигна само до 0:0 при гостуването си на закъсалия Архентинос Хуниорс в мач от деветия кръг на надпреварата.
 
Възпитаниците на Хулио Фалсиони имаха превъзходство срещу домакините, които останаха без победа от началото на сезона на предпоследното място в класирането. Бока, който търси първа титла от 2008 година, обаче не успя да създаде много чисти положения, като най-близо до гола беше Леонардо Сомоса, който шутира на сантиметри над вратата от 20 метра в 87-ата минута.
 
Така "синьо-жълтите" прекъснаха серията си от четири поредни победи и събраха 21 точки. Вторият в класирането Расинг Клуб също завърши 0:0 при гостуването си на Сан Лоренсо.
 
Късен гол на Роман Мартинес донесе равенството 1:1 на Тигре срещу гостуващия Ол Бойс. С точката домакините се изкачиха на трето място с 16 точки. Мауро Матос беше дал аванс на Ол Бойс в края на първото полувреме.
 
Новакът Белграно се изкачи на четвърто място също с 16 точки след успех с 3:2 на терена на Естудиантес. Гийермо Фаре откри за гостите в десетата минута, но след четвърт час беше отстранен от игра с директен червен картон.
 
Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, футболистите на Белграно увеличиха аванса си с попадение на Сесар Мансанели от дузпа минута преди почивката. Хуан Себастиан Верон върна един гол също от дузпа в 71-ата минута, но четири минути по-късно Ернан Грана направи 3:1. Домакините натиснаха, но стигнаха само до още едно попадение чрез резервата Даниел Сапата в 89-ата минута.
 

Атлетико Рафаела падна на пето място с 16 точки, след като допусна втора поредна загуба. Възпитаниците на Карлос Труйет претърпяха поражение с 1:2 на терена на средняка Сан Мартин. Дарио Гандин изведе гостите напред в десетата минута, но след почивката домакините направиха пълен обрат с голове на Лукас Ланда в 53-ата минута и на Раул Сааверда осем минути преди края. 

Ново правило за жълтия картон на Мондиал 2026

ФИФА обмисля въвеждането на ново правило за изчистване на жълтите картони на Световното първенство в Северна Америка през лятото, съобщава агенция Ройтерс.

Синът на Зидан и вратар на Алжир с тежка контузия

Вратарят на Гранада и националния отбор по футбол на Алжир Люка Зидан получи сътресение на мозъка и фрактура на челюстта при победата с 4:2 над Алмерия в 37-ия кръг на испанската втора дивизия.

ФИФА планира да въведе ново правило за жълтите картони на Световното първенство

Международната футболна централа ФИФА планира да въведе ново правило за изчистване на жълтите картони на Световното първенство в Северна Америка през лятото, съобщава агенция Ройтерс.

Неймар не тренира със Сантос

От клуба обясниха отсъствието на нападателя

В Алжир хвалят Бурас

Халфът на Левски в плановете за национална селекция

50 дни преди старта Мондиал 2026 е един голям проблем

Някои билети достигат цени от над 1000 долара