Джерард и Роби Кийн смачкаха Пирло и Давид Вия с 5:1

Победата върна първото място в Западната конференция на Лос Анджелис с 46 точки от 27 мача

Роби Кийн вкара два гола, а Лос Анджелис Галакси разгроми с 5:1 като домакин тима на Ню Йорк Сити в дербито на американската Мейджър Лийг Сокър. Ирландският национал направи много силен мач и освен двата гола записа и две асистенции. Първата от тях бе в 36-ата минута, когато намери Гяси Зардес, който откри резултата.

Останалите 5 гола в срещата паднаха през второто полувреме. Кийн удвои в 54-ата минута след пас на Джовани дос Сантос. Двамата бяха и в основата на третия гол 13 минути по-късно, но тогава Кийн асистира на мексиканеца.

В 70-ата минута домакините от Галакси поведоха с 4:0 с гол на Себастиан Леджът, който се възползва от подаване на Стивън Джерард. В 80-ата минута Давид Вия върна един гол за Ню Йорк от дузпа, но само минута по-късно Кийн оформи крайното 5:1.

Победата върна първото място в Западната конференция на Лос Анджелис с 46 точки от 27 мача, докато гостите са седми в Източната конференция с 28 точки от 26 мача.

За Ню Йорк в игра не се появи звездата и легенда на Челси Франк Лампард, който е контузен, а италианецът Андреа Пирло бе заменен в 75-ата минута.