Хууб Стевенс се върна начело на Шалке

Хууб Стевенс се върна начело на Шалке

Любимият на феновете специалист заменя напусанлия Ралф Рангник

Хууб Стевенс бе назначен за старши треньор на Шалке 04.Немският клуб потвърди новината на своя уебсайт. 57-годишният холандец заменя Ралф Рангник, който изненадващо напусна през миналата седмица. Холандецът е подписал договор до лятото на 2013 г. Той ще проведе първото си занимание с отбора по-късно днес. "Миньорите" се готвят за мач с Макаби (Хайфа) в Лига Европа. 
 
Хууб Стевенс водеше Шалке 04 в периода 1996-2002 г. Специалистът е любимец на феновете на „Фелтинс Арена”, тъй като изведе клуба до единствената му евротитла – Купата на УЕФА през 1997 г. Спечели и две Купи на Германия през 2001 и 2002 година.
 
За последно холандецът бе начело на Ред Бул Залцбург, но бе уволнен на 8 април. В последните дни той водеше преговори и с Хамбургер. Стевенс, който държи рекорда на Шалке 04 за най-дълъг престой на треньорския пост - 5 години и 9 месеца, е бил начело и на Кьолн, Хамбургер, Херта, Рода и ПСВ Айндховен.