Мо Фара преодоля квалификациите на 5000 метра

Семеня постави личен рекорд за сезона на 800 метра

Мо Фара преодоля сутрешните жеги в Пекин и леко спъване, за да се класира на финала в бягането на 5000 метра от Световното първенство по лека атлетика. Сомалиецът с британски паспорт завърши втори в квалификационното бягане на 5000 метра с време 13:19.44 минути, изпреварен единствено от етиопеца Йомиф Кеджелча. Британецът вече спечели 10-те хиляди метра през уикенда, а победа в съботния финал на половината дистанция ще го превърне в единствения лекоатлет в историята, който печели последователни двойни победи на световни първенства. Фара спечели на двете дистанции и на Олимпийските игри в Лондон през 2012 година.

"В самото бягане се чувствах добре, но за малко пак да падна. Възстановяването от финала на 10 хиляди метра протече добре и мисля, че всичко е възможно в предстоящия старт. Трябва просто да пазя правилната линия на бягане", каза Фара.

Финалът на 5000 метра е в събота в 14:30 часа българско време.