"Колодрума" в Пловдив отваря врати със спектакъл-концерт

"Колодрума" в Пловдив отваря врати със спектакъл-концерт

Със спектакъл-концерт с много спортни елементи на 30 август в Пловдив официално ще отвори врати многофункционалната спортна зала "Колодрума", съобщи на първата пресконференция в залата кметът на Пловдив Иван Тотев

Със спектакъл-концерт с много спортни елементи на 30 август в Пловдив официално ще отвори врати многофункционалната спортна зала "Колодрума", съобщи на първата пресконференция в залата кметът на Пловдив Иван Тотев. Той благодари на всички, които участват в организацията и провеждането на церемонията, което по думите му "показва, че местният бизнес живее с тръпката и емоциите на града". 
 
Акцент в програмата ще бъде Пловдивската опера, като се очаква това да предаде тържественост и пловдивско звучене за този случай, участват дует "Ритон" и група ПИФ с емблематичната си песен "Някой кара колело". Това каза Методи Манченко, консултант и организатор на церемонията. 18,30 часа пред залата ще финишират състезателите от втория етап на 64-та колоездачна обиколка на България. 
 
"20-те участника в състезанието символично ще влязат в залата и ще направят почетна обиколка на пистата", добави Манченко. На церемонията се очакват да присъстват най-големите спортни величия на града за всички времена, поканена и най-голямата спортна тройка, дали много на спорта както в Пловдив, така и на България - Христо Стоичков, Стефка Костадинова и Йордан Йовчев. Ще бъде разиграна и томбола с поканите за зрителите за три велосипеда на обща стойност 5000 лева. 
 
В церемонията ще бъдат включени и най-интересните и зрелищни дисциплини от програмата на Световното първенство по таекуон-до, което се провежда в залата от днес до неделя. Пламен Димов, капитан на местния колоездачен клуб "Цар Симеон" подчерта, че колоездачната писта е една от най-добрата, на които той е имал възможност да се състезава, а залата определи като уникална не само заради това, че тя може да се използва за над 20 вида спорт, но и заради зрителските места, които са 6 200. 
 

От колоездачния клуб кметът на Пловдив получи реликва - знаме на пловдивското колоездачно дружество от 1901 година с пожелание в залата да се открие и музей на спорта в Пловдив. На знамето е изписан девиза на клуба, който и сега важи "Отечество Сила Другарство". 

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.

Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента

Без медал за Николова и Брезалиева на лента

Шампионка стана украинката Таисия Онофричук

Страхотна! Стилияна Николова грабна сребро на топка

Стилияна Николова донесе голяма радост за България от Световната купа, след като завоюва сребърното отличие във финала на топка