Левски взе шампионската титла при девойките от Държавното отборно до 18 години

Утре ще бъде определен и шампионът при юношите

Домакините от ТК „Левски“ спечелиха първото място при девойките на Държавното отборно първенство до 18 години. Те надиграха в оспорван и драматичен сблъсък тима на „Хасково“ с 2:1 успеха.

В мача между първите ракети Виктория Желева даде предимство на „Хасково“ след победа с 6:2, 6:4 над Невена Георгиева. Десислава Златева изравни резултата след 6:2, 6:2 над Берна Алексиева и титлата трябваше да се реши в срещата по двойки.

В нея Виктория Желева и Моника Владимирова взеха първия сет с 6:4, но Златева и Георгиева запазиха шансовете на „Левски“ за успех, печелейки втората част със същия резултат. В последвалия тайбрек състезателките на „Хасково“ поведоха със 7:3 точки, но допуснаха изравняване. В последствие и двата отбора имаха по няколко шампионски точки, но не успяха да ги реализират. Така се стигна до 14:14 точки, когато момичетата от „Левски“ взеха две поредни точки и триумфираха с купата за първото място.

Утре ще бъде определен и шампионът при юношите. За финала се класираха момчетата от „Дема“, отстранили „Черно море Елит“ Варна с 2:1 победи. Съперник на столичани ще бъде отборът на „Железничар“ Пловдив, надиграл с 3:0 домакините от „Левски“.