Лудогорец продължава без загуба в А група, този път покори Враца

Тимът от Разград здраво се измъчи на стадион „Христо Ботев”

Отлично представящия се до момента Лудогорец продължава с победната си серия. След като победи Левски в Разград, тимът на Ивайло Петев покори и Ботев във Враца с минималното 1:0 и постигна седма поредна победа. Както феновете на тима го наричат - „Мини-Барса”-  обаче трудно стигнаха до трите точки, той като футболистите на Атанас Джамбазки дадоха здрав отпор в защита. Единственото попадение в срещата бе дело на Иван Стоянов едва в 92-ата минута.

Така, Лудогорец е на първото място във временното класиране с актив от 22 точки. Вторият ЦСКА е на точка назад, но и мач по-малко. „Червените” гостуват на Светкавица в Търговище. Ботев е на 14-ото място с 4 точки.

Двата тима направиха интересен мач, играха открит футбол, но играчите на Лудогорец показаха, че не са подценили съперник, владееха значителен процент топката и създадоха редица опасни положения пред вратата на Цветковски, който направи много силен мач.

Още с даването на първия съдийски сигнал гостите от Разград започнаха да играят със самочувствие и наложи натиск. В 4-ата минута се осъществи първата сериозна опасност пред вратата на врачани. Те продължиха да атакуват, но така и не намериха верния път вратата на Цветковски.

Бразилците в Лудогорец Шоко и Марселиньо бяха много активни, те бяха в основата на повечето интересни положения и непрестанно тормозеха бранителите. Те от своя страна избраха да спират Марсиленьо с цената на груби нарушения, който бяха наказвани с жълти картони. Емоциите на моменти надделяваха, но не се стигна до нищо по-сериозно. Гостите все пак стигнаха до гол, който обаче бе справедливо отменен заради нарушение в атака.

Домакините започнаха по-добре втората част и на няколко пъти изпотиха противниковите бранители. Тимът на Лудогорец обаче не се отпусна, а продължи да играе концентрирано. Петев направи смени, с които показа, че равенството в никакъв случай не го устройва. Той пусна в игра опитният Иван Стоянов, който се оказа печелившата карта в тестето му. По всичко личеше, че двубоят ще завърши 0:0, но именно бившият играч на ЦСКА донесе победата в 92-ата минута. Той засече центриране в наказателното поле с техничен удар преодоля железния до момента Цветковски.

Така, Лудогорец спечели нова победа в А група и продължава да има сериозни амбиции за шампионската титла.

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона