България зае 12-о място в купата на нациите по супермото

Българският национален отбор получи 99 наказателни точки и изостана само с 11 от челната десетка

България зае 12-о място в отборното класиране на купата на нациите по мотоциклетизъм в дисциплината супермото. Българският национален отбор, в състав Росен Тончев, Александър Георгиев и Ангел Караньотов, получи 99 наказателни точки и изостана само с 11 от челната десетка, допълнена от Русия. Тончев завърши на 24 и 21 място във втория и третия манш, а Караньотов зае 8 и 22 място в първия и втория манш. Георгиев започна състезанието с 24 място, а неговият резултат в третия манш отпадна като най-лош за отбора през деня. Именно тези класирания в трите отделни манша оформят крайния резултат в надпреварата.

Категоричен световен шампион стана отборът на Франция в състав Тома Шарер, Силван Бидар и Борис Шамбон. Французите получиха 20 наказателни точки по-малко от Великобритания, а Финландия изостана на допълнителни осем за третото място. Бронзовите медали спечелиха финландците, които завършиха с осем точки повече от Великобритания и на 28 от Франция.