Шампионът Лил взе победа след 3 ремита поред

Марсилия направи равен с Брест, остана само с една победа в 9 мача

Френският шампион Лил постигна нов успех в Лига 1 и се доближи до групата на лидерите в класирането. „Песовете” пречупиха Рен с 2:0 на „Метропол” с 2 гола през първото полувреме. Това е 7-ми мач без загуба за Лил в първенството, но и едва четвърта победа за 9 кръга.

Голмайсторът на Лил Муса Соу поведе тима към успех с гол в 7-ата минута. В 38-ата Белмонт направи 2:0 след асистенция на Еден Азар и подпечата триумфа на шампионите.

Вицешампионът Олимпик Марсилия направи поредна издънка и стигна само до 1:1 срещу Брест. Пойе изведе гостите напред след 5 минути игра, но Андре Аю изравни и вдигна „Велодром” на крака в 19-ата.

До края домакините направиха всичко по силите си да стигнат до успех. Явно обаче мачовете в Шампионската лига са голямо усилие за тима и умората определено си личеше у играчите на Дидие Дешан.

Лил вече е на 5-то място с 16 точки. Марсилия не прилича на себе си и със само една победа в 9 мача е на 15-та позиция с едва 7 точки. Рен е 7-ми с 15, а Брест – 18-ти с 6.
Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)