Меси не вкара, но Барселона успя да бие Спортинг Хихон (видео)

Каталунците се наложиха с 1:0 като гости, Адриано вкара единственото попадение

Шампионът Барселона направи нова важна и трудна крачка към титлата, след като тази вечер се наложи с минималното 1:0 над тима на Спортинг Хихон. Срещата се игра на стадион „Ел Молиньон” и бе от програмата на 7-ия кръг на испанската Ла Лига.

Единственото попадение в мача бе дело на бразилеца Адриано в 12-ата минута, а Лионел Меси изненадващо не успя да се разпише във вратата на астурийците. Лятното попълнение на „блаугранас” – Сеск Фабрегас, пък не бе в групата заради контузия.

Двубоят започна с натиск на каталунците, които откриха резултата още в 12-ата минута. Тогава Шави стреля мощно с десния крак от около 20 метра, кълбото срещна дясната греда на Хуан Пабло, а при добавката Адриано бе безгрешен пред опразнената врата – 1:0.

Веднага след попадението Меси намери Вия на добра позиция, но ударът на нападателя бе спасен от стража на домакините.

След това положение темпото на игра поспадна, като „блаугранас” в типичния си стил владееха топката почти през цялото време, а домакините с бързи контраатаки опитваха да затруднят Валдес.

В продължението на полувремето Канела пропусна най-изгодното положение за домакините, след като не можа да преодолее стража на шампионите от няколко метра.

Втората част също не бе особено атрактивна, като каталунците разиграваха спокойно в половина и пред пеналта на астурийците, но така и не можеха да напипат завършващия пас. Давид Вия изпадна на няколко пъти в положение на засада, а Лео Меси изглеждаше малко изолиран от случващото се на терена.

С неточни удари през това второ полувреме се отчетоха Вия, Меси и Алвеш, а хубави положения за Спортинг изтърваха Ривера и Барал.

До края на мача обаче, зрителите на „Ел Молиньон” не видяха повече попадения и така Барселона спечели визитата си на Спортинг Хихон с минималното 1:0.

След успеха шампионите се върнаха начело във временното класиране с актив от 14 точки, колкото има и Леванте, ала каталунците са с далеч по-добра голова разлика. Домакините от Хихон пък са последни с едва 1 спечелена точка.

Спортинг Хихон – Барселона 0:1

0:1 Адриано 12’

Състави:

Спортинг: Пабло, Канея, Ернандес, Ботиа, Ривера, Трехо (Айосе 75’), Кастро, Де лас Куевас, Лора, Касес (Билич 79’), Барал

Барселона: Валдес, Абидал (Максуел 56’), Алвеш, Адриано (Кейта 80’), Масчерано, Шави, Бускетс, Алкантара, Меси, Вия, Педро (Пике 57’)

Жълти картони: Кастро, Касес (Спортинг); Педро (Барселона)

Стадион: „Ел Молиньон”
Антов и Кремонезе с 0:0 в първия плейоф за влизане в Серия А (ВИДЕО)