Коравият Суонзи срази Манчестър Юнайтед след обрат (ВИДЕО)

Сблъсъкът на „Либърти стейдиъм” завърши 2:1, „лебедите” изпревариха „червените дяволи”

Суонзи победи Манчестър Юнайтед в последния двубой от четвъртия кръг на Висшата лига. Сблъсъкът на „Либърти стейдиъм” завърши при резултат 2:1, като до тази победа „лебедите” стигнаха след пълен обрат.

По този начин отборът на мениджъра Гари Монк изпревари „червените дяволи” в класирането и вече заема четвъртото място с 8 точки. Юнайтед е пети със 7.

През първото полувреме имаше опасни положения и пред двете врати, като Суонзи можеше да откри първи след техничен удар на Бафетивби Гомис, но топката се отби от дясната греда.

Всички попадения в срещата паднаха през второто полувреме.  В 48-ата минута Мата се разписа. Люк Шоу пое топката в своята половина и след страхотен рейд центрира в наказателното поле. Топката мина много близо до Рууни, той не игра с нея, но до него бе Мата, който от близко разстояние откри.

Малко след това Ашли Уилямс можеше да си вкара ефектен автогол в опита си да пресече центриране на Депай, но добрата намеса на вратаря не позволи това да се случи.

Домакините обаче въобще не показаха признак на примиреност и продължиха да атакуват със самочувствие. В 60-ата минута Сиругдсон центрира остро в наказателното поле, там Андре Аю засече с глава и не остави никакви шансове на Ромеро. „Лебедите” проведоха страхотна атака, започната от Ашли Уилямс и така изравниха.

Обратът бе осъществен шест минути по-късно.   Андре Аю отправи магически пас към Бафетимби Гомис в наказателното поле, нападателят пое топката и я търкулна покрай Ромеро. Това бе първата загуба за Манчестър Юнайтед във Висшата лига през този сезон.

Фиорентина отново е на финал в Европа (ВИДЕО)

"Виолетовите" за втора поредна година спорят за трофея в Лигата на конференциите