Нейков подкрепя уволнение на Радо Стойчев

Нейков подкрепя уволнение на Радо Стойчев

Министърът на спорта смята, че всички условия за успех са били налице, но волейболните национали не са успели да ги постигнат

Министърът на спорта Свилен Нейков застана зад готвещото се уволнение на се­лекционера на националния ни отбор по волейбол Радостин Стойчев. Както е известно, след слабото представяне на трикольорите на европейско­то първенство столът на спе­циалиста се разклати сериоз­но. Той имаше опозиция във во­лейболната федерация още преди да бъде назначен, а сега тя надигна глава, водена от лошите резултати. Оказа се, че Нейков също е против оставането на Стойчев наче­ло на България.
 
"Ще трябва да търсим кла­сиране на олимпийските игри в Лондон на квалификацията, която ще се играе в "Арена Армеец", тъй като специална по­кана за Световната купа ще вземе най-вероятно Русия. А когато Радостин Стойчев се прибере след края на италиан­ското първенство някъде към 20-22 април, не знам каква под­готовка ще проведе за 2 сед­мици", загатна за позицията си спортният министър пред Канал 3, съобщава "Тема Спорт".
 
Той е провел тайна среща с ръководството на федера­цията в петък следобед. На нея е заявил на Данчо Лазаров, че иска пълен отчет лично от Радо Стойчев. "Смятам, че всичко, каквото бе поиска­но от Радостин Стойчев за подготовка на отбора, дър­жавата и федерацията, го предоставиха. Той взе отбо­ра на много високо ниво - трето място на европейско първенство, трето място на Световна лига, пето място на Олимпийски игри в Пекин, а се стигна до обяснението, че няма потенциал. Оттук на­татък ние искаме да има ра­звитие. Спазихме всички него­ви изисквания, сред които бя­ха отборът да пътува в биз­нес класа, да има съответния треньорски екип. Видяхме, че нашият отбор се състезава с черен екип, което е недопу­стимо по принцип", каза още Нейков.
 

Очаква се в близките дни да има нова среща между него и президента на волей­болната федерация, на която този път ще бъдат поканени и журналисти 

Абонданца: Целта на отбор като нашия е само израстването

Селекционерът на националния отбор на България по волейбол Марчело Абонданца отказа да сравни тима в момента с този преди 13 години, когато отново води България. Той говори пред медиите преди старта на подготовката за Лигата на нациите.

Баракова смени отбора в Румъния

Българската волейболистка Петя Баракова смени отборите в румънското първенство и днес беше представена като ново попълнение на Динамо (Букурещ), обяви официалната страница на клуба.

Четири български отбора ще участват във европейските турнири

Шампионът Левски влиза в пресявките за Шампионска лига

Бенефисът на Теодор Салпаров ще бъде на 5-ти септември

Един от най-известните български волейболисти Теодор Салпаров ще сложи край на кариерата си със спектакъл бенефис

Български национал сменя Франция с Италия

Гърков преминава в Джой Волей в Серия А2

В Русия: Симеон Николов и Локомотив Новосибирск с бронзови медали

Българският волейболен национал и тима му останаха трети за Купата