Последно контролно за грациите ни преди световното в Германия

Последно контролно за грациите ни преди световното в Германия

В контролното взеха участие трите състезателки, които ще представят България в индивидуалната надпревара - Невяна Владинова, Мария Матева и Сара Стайкова

Главният треньор на националния отбор по художествена гимнастика индивидуално Ефросина Ангелова проведе последно контролно преди заминаването на момичетата за Световното първенство в Щутгарт (Германия), което започва на 7 септември.

 

В контролното взеха участие трите състезателки, които ще представят България в индивидуалната надпревара - Невяна Владинова, Мария Матева и Сара Стайкова. Невяна и Мария ще играят по четири съчетания, а Сара - бухалки и лента.

 

Под зоркото съдийство на Мария Петрова и Деспа Кателиева бяха прегледани фишовете и се направиха последни указания за щаба, преди да започне не само едно Световно първенство, а шампионат, на който класирането дава олимпийска квота за Рио де Жанейро 2016.

 

Ако при ансамблите конкуренцията е наистина огромна, при индивидуалното състезание е направо унищожителна. Амбиции имат страшно много нации, а квота получават първите 15 гимнастички в многобоя на Световния шампионат, както и първите 10 ансамбъла.

 

Според Ефросина Ангелова и трите момичета са се представили много добре на контролното и са готови да започнат битката в Щутгарт. Ансамбълът на България е на лагер в "Спортпалас" във Варна. Момичетата на Ина Ананиева ще излязат на килима като абсолютни световни шампионки от Измир 2014.

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване