Тренто с Казийски и Соколов пак бие в Италия

Акуа Парадизо Монца Брианца спечели другото "българско дерби" на кръга

Воденият от старши треньора Радостин Стойчев отбор на Итас Диатек (Тренто) победи с 3:2 като гост Копра Елиор (Пиаченца) (25:21, 25:23, 19:25, 21:25, 15:10) в мач от втория кръг на мъжкото волейболно първенство на Италия.

Топреализатор на мача стана чехът Ян Щокър от Итас Диатек, записал 27 точки. Българският национал Матей Казийски добави 19 точки за победителите, а неговият съотборник Цветан Соколов влезе в игра от ъгъла само през първите два гейма.

Най-резултатни за домакините от Копра Елиор бяха българите Владимир Николов и Христо Златанов с по 22 точки.

Разпределителят Андрей Жеков добави 2 точки от атака, а Николай Пенчев влезе като резерва през първия, втория и четвъртия гейм, като отбеляза 1 точка.

Тоно Калипо (Вибо Валентия) с Николай Николов и Валентин Братоев в състава си загуби след тайбрек от гостуващия Бре Банка Ланути (Кунео) с 2:3 (26:24, 25:27, 25:19, 23:25, 11:15). Николов наниза 14 точки. Неговият съотборник Валентин Братоев влезе от ъгъла само в тайбрека за изпълнение на сервис.

Акуа Парадизо Монца Брианца (Монца) спечели другото "българско дерби" на кръга. Монца с Тодор Алексиев в състава си победи с 3:1 (25:17, 25:22, 21:25, 25:23) гостуващия Фидиа (Падова) с Венцеслав Симеонов. Българският национал записа 11 точки, Симеонов пък стана топреализатор на мача с 19 точки.
Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“