Цвети отпадна в първия кръг на US Open

Пиронкова бе отстранена от германката Мона Бартел след 7:5, 6:7(4), 1:6

Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на Откритото първенство по тенис на Съединените щати. Най-добрата българска тенисистка загуби от германката Мона Бартел след 7:5, 6:7(4), 1:6 след 2 часа и 14 минути.

Това бе втори мач между двете тенисистки на ниво професионален тенис, като българката допусна втора загуба от над съперничката си. Пиронкова напуска турнира с 10 точки за световната ранглиста.  Във втория кръг Бартел ще се изправи срещу Олга Говорцова от Беларус.

Пиронкова започна отлично първия сет и поведе с 3:0. Последваха обаче четири поредни гейма за Бартел, но в крайна сметка българката съумя да изравни и спечели със 7:5. Във втората част Пиронкова отново започна с натиск и поведе с 5:2. При резултат 6:5 в полза на българката Бартел си спечели подаването и се стигна до тайбрек, който бе загубен с 4:7 от Пиронкова.

Томова на 81-о място в световната ранглиста

Вижте новата класация при дамите и българките в нея

Гришо загуби позиция в ранглистата, но остана в топ 10

Вижте класацията при мъжете и българите в нея

Ива Иванова триумфира с титлата на сингъл на турнир от категория J200 на ITF в Истър