Джулия Терзийска убедително достигна полуфиналите на държавното

Джулия Терзийска убедително достигна полуфиналите на държавното

Водачката в схемата не загуби гейм

Фаворитите и при мъжете, и при жените постигнаха убедителни победи в днешните си мачове от Държавното първенство, което се провежда на кортовете на Националния тенис център в София.

При дамите утре ще се проведат четвъртфиналите. Водачката в схемата Джулия Терзийска беше безкомпромисна срещу Ралица Кръстева – 6:0, 6:0 и за място на полуфинал ще се изправи срещу Виктория Бърдарова, елиминирала Цветанка Трифонова.

Убедителни победи днес записаха и Хюлия Велиева и Десислава Златева, като и двете спечелиха мачовете си с по 6:2, 6:1 и утре се изправят една срещу друга.

В долната част на схемата Александрина Илиева играе с Габриела Михайлова.

Последният четвъртфинал е между Петя Аршинкова, която загуби само гейм срещу Стефани Арсова, и Кристин Йорданова. Състезателката на „Левски“ спечели най-драматичния мач от днешната програма, надигравайки с 3:6, 7:5, 7:5 Габриела Славова.

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки