Българските мажоретки втори в Европа

Българските мажоретки втори в Европа

Българският национален отбор бе представен от мажоретките на град Шумен

Националният отбор на България стана вицешампион в дисциплината „Традиционал корпус” на XV-тото европейско първенство за мажоретки.

Престижното събитие се проведе от 30 септември до 2 октомври в гр. Бад, Великобритания. Своите умения в този изключително атрактивен и елегантен спорт демонстрираха представителките на 11 страни, разпределени в различни категории и възрастови групи.

Българският национален отбор бе представен от мажоретките на град Шумен, които се състезаваха в 3 дисциплини – „Параден корпус”, „Помпон” и „Традиционал корпус”.

Участието на България в европейски първенства за мажоретки датира от 2007 г. Усърдната работа на състезатели и треньори доведоха до очаквания успех на България през тази година.

Вицешампионската титла на мажоретките ни е гаранция за това, че този сравнително млад спорт се развива успешно и динамично, насочен в правилната посока. След нашите момичета останаха държави с дългогодишен опит като Холандия, Чехия, Франция и Хърватска.

С оглед големия успех и показаните резултати Българска спортна федерация по бътън туърлинг и мажоретки се надява на официален лиценз от Министерството на физическото възпитание и спорта, както и на неспиращи бъдещи медали в следващите си състезания.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.